תיק לטיולי יום – TORTUGA HOWLER Gamma 26

09/05/2017 · על ידי עומר זיו

TORTUGA HOWLER Gamma 26
הטיולים האחרונים שלקחתי בהם חלק כללו לוגיסטיקה שהעבירה את הציוד לינה ממקום למקום. מכיוון שלא הייתי צריך לסחוב שום דבר חריג מעבר לאוכל ומים, מצאתי את עצמי משתמש בגמא 26 של הוואלר. תיק בגודל אידאלי לטיולי יום.

לקח לי זמן עד שהתחלתי לטייל עם הגמא 26, בעיקר בגלל השימוש באחיו הגדול – הוואלר אלפא 35. האלפא משמש אותי בהדרכות וזאת משום הצורך בתיק גדול יותר לעזרי הדרכה, עזרה ראשונה ופקל קפה. בטיולים האחרונים בהם לקחתי חלק לא הדרכתי. לכן ניצלתי את ההזדמנות ויצאתי עם הגמא. גיליתי תיק נוח, פרקטי ולא מתחכם (ואני אוהב תיקים שלא מתחכמים). וכן, המחיר שוב הופך אותו לאטרקטיבי. 

הכירו את משפחת HOWLER:

ה-Gamma 26 משתייך למשפחת הוואלר מבית טורטוגה. חברה צעירה, חדשנית המזמינה את קהילת המטיילים לקחת חלק בעיצוב ובדיקת המוצרים שלה. מידע נוסף על הפרוייקט תוכלו למצוא בסקירה שהעלתי על ה-howler alpha 35 לפני כמה חודשים. יש גם את הסרטון הזה שמסביר אפילו טוב יותר:

TORTUGA HOWLER Gamma 26 – תיק לטיולי יום אך לא רק:

האמת, זה הולך להיות יותר פשוט ממה שאתם חושבים וזה היתרון של התיק. אני מודה שאפילו היה ביני לבינו "קליק" יותר חזק מאשר לאחיו הגדול, האלפא 35. יש מספר נקודות ששווה להדגיש ואעבור עליהם בהמשך. כמו בכל סקירה אעבור על המבנה הפנימי והארגון, יתרונות, חסרונות ונקודות לשיפור.

מערכת גב, מבנה פנימי וארגון:

מערכת הגב של הגמא 26 עשויה מרשת. מבנה ברזל פשוט יוצר קשת ומתיחה שמחזיקה את מבנה התיק ומאפשרת זרימה של אוויר לנידוף הזיעה. כאן, אזכיר שוב שאני לא בין חסידי מערכות גב רשת. לדעתי מזיעים עם ובלי מערכת שכזאת. בהרבה תיקי רשת הבטן שנוצרת באה על חשבון הנפח שהתיק יכול להכיל. במקרה של הגמא, הבטן אינה גדולה כל כך ולא התקשתי לדחוף לתא המרכזי ציוד שכלל פקל קפה וחולצה ארוכה עבה (יחד עם אוכל ועוד כל מיני).

gamma-back-system-2
קשת ברזל יוצרת מבנה עגול אבל לא מוגזם שלא בא על חשבון נפח בתיק.

gamma-back-system

חלוקה פנימית:

לגמא 5 תאים בגדלים שונים המאפשרים לכם לארגן את כל הציוד שלכם בצורה נוחה. 3 תאים נמצאים בראש התרמיל ושני תאים נוספים על רצועת האגן. בכל תא אגב, חלוקה פנימית גם כן. להלן:

  • התא המרכזי והגדול ביותר כולל בתוכו הפרדה לשקית שתייה. מעבר לזה הוא משמש לציוד "הכבד": בגד, אוכל, מצלמה וכדומה.
  • התא הבינוני צר יותר ובתוכו ארגונית טובה עם כיס פנימי נוסף הכולל רוכסן ומחזיק מפתחות. תא כמו זה מיועד לשים בו משקפיי שמש, סוללה רזרבית, מפתחות, פנקס ואפילו כרטיס רכבת שאתה לא רוצה שיילך לאיבוד בכל פעם שתוציא ותכניס משהו מהתיק.
  • כיס עליון גדול ונוח בו אפשר לשים ארנק, קרם הגנה, פלאפון ועוד. הכיס הזה שוקע לתוך התא המרכזי. ההפרדה הזאת חשובה. הוא מאפשר לשלוף פריטים כמו קרם הגנה או ארנק בקלות בלי לנבור בתוך התא המרכזי או לדחוף את היד ללחץ שיש בדרך כלל בתא הצר יותר.
gamma-3-pockets-sec
בתמונה אפשר לראות את שלושת התאים הגדולים שהזכרתי עד כה. מימין לשמאל: הכיס העליון, התא המרכזי והתא הבינוני.

gamma-3-pockets

רצועת אגן נשלפת ושני כיסים שימושיים נוספים:

רצועת האגן של הגמא גדולה ומתלבשת טוב על הגוף. העמסתי לא מעט על התיק ונשיאת המשקל עברה חלק. במידה ומחליטים להשתמש בתיק להסתובבות בעיר, כחלק מטיול באירופה או משהו בסגנון אפשר בקלות להפוך אותו לפחות מסורבל על-ידי ולשלוף החוצה את הרצועת אגן. בהחלט יתרון.

gamma-hipbelt
סגירת הרצועה היא בשיטה הקלאסית עם מתיחה של הקליפסים לכל צד בנפרד.

על גבי הרצועה מצויים שני כיסים נוספים. האחד קטן, תפור ואינו ניתן לשליפה והשני נשלף. הראשון יכול לשמש לאחסון פריטים קטנים או כל דבר אחר. אני שם בו אופינל (סכין קטנה) ומשקפת חד עינית קטנה. הכיס השני לעומת זאת, הוא ככל הנראה אחד הקלפים החזקים של הגמא. זהו כיס גדול, גמיש שאפשר במידת הצורך להוציא. טורטוגה מייעדים אותו להיות סוג של ארנק בעת הצורך. סמארטפון גדול יכול להיכנס אליו ללא בעיה. אני משתמש בו לאחסון פנס, כוס רב פעמית, סוללות, מצית. ראו תמונה:

hipbelt-pocket-2

hipbelt-pocket-3

ירידה לפרטים הקטנים, יתרונות וחסרונות:

אחרי שהתייחסתי לעיקר לדעתי, ישנם כמה פרטים קטנים שראוי להתייחס אליהם. הרבה מן התרמילים שאני מכיר תמיד חסר להם הגרוש האחרון ללירה. הנה מספר יתרונות שמקדמים את הגמא להיות תיק טיולים מצוין למרבית המטיילים.

יתרונות:

שמחתי לראות שבגמא לא חסכו מאיתנו והוסיפו כיסוי גשם הנמצא בתחתית התיק. עוד אהבתי שהכיסים שמחזיקים את הבקבוקים איכותיים, אלסטיים וחזקים (לדעתי טובים יותר מהאלפא). כמו כן קיימות עוד שתי רצועות להידוק התיק או לתפיסת בקבוקים גדולים או תלייה של בגד. לזה תוסיפו את הנסקר לעיל בדבר הכיס ורצועת האגן הנשלפים. אגב, בסקירה על האלפא ציינתי לטובה את הכיס למפות סימון שבילים שמגיע איתו. ניתן להעבירו גם אל דגם הגמא ולשים אותו במקום הכיס הנשלף. יתרון.

gamma-bottle-pocket
כיסים איכותיים לבקבוקים. לי זה חשוב כי אני נוהג לטייל עם בקבוקים ופחות עם שקית שתייה.
gamma-clips
שתי רצועות להידוק, לתלייה או לתפיסה מיטבית של הבקבוק.

חסרונות ונקודות לשיפור:

בדומה לאלפא, הייתי משפר בעיקר בתיק הזה את הדרך בה אפשר לתפוס את מקלות ההליכה. לתיק ארבע לולאות גומי (שתיים בכל צד) המאפשרות לתפוס כל מקל בנפרד. לפעמים כשהן לא בשימוש הן קצת מפריעות. קרה לי פעם שהגומי נתפס בענף של קידה שעירה ונמתח. למזלי הוא לא נקרע. בנוסף חסר לי לולאות בתחתית לתקיעת קצה המקל בכדי שלא יפריע. החור שממנו יוצאת הפיה קטן יחסית אז יש מאבק עם הפיות בגדול הסטדנרטי כמו זאת של שורש. היה נכון לעשות את החור טיפה גדול יותר. עד כמה זה מפריע בסולם של 1 עד 10, לא יותר מ-5 ככה שאפשר לישון בשקט. נקודה אחרונה ודומה לה העלתי גם עבור האלפא וזאת התוספת שהייתי שמח אם הייתה של לולאות בודדות לתלייה.

אז למי הכי מתאים התיק וכמה הוא עולה:

אם חיפשתם תיק לצאת איתו לטיול יומי זה בהחלט הייעוד של ה-TORTUGA HOWLER Gamma 26. בעבור 280 ש"ח קיבלתם פה תמורה איכותית ושימושית מאוד. מתאים להולכים במסגרת של חוגי הליכה בשביל ישראל או ליוצאים לטיול בחו"ל המחפשים תיק שיוכלו להסתובב איתו בעיר וגם לצאת איתו לטיולים קלים כשיתחשק להם. אם אתם סטודנטים שמבלים הרבה בשטח במסגרת הלימודים אז הוא גם יכול להיות שימושי. רק קחו בחשבון שאין תא ייעודי למחשב נייד.

אהבתם? רוצים לדעת יותר? למפרט טכני מפורט, תנאי אחראיות ורכישה לחצו כאן. אפשר ליצור קשר בשמחה לפרטים נוספים.

***

TORTUGA OUTDOOR SOLUTIONS: היא חברה צעירה שמאמינה בקשר ישיר עם המטיילים ובעיקר מעוניינת לשמוע מנסיונם בשטח. החברה מייבאת ומייצרת מוצרי טיול נוספים החל משקי שינה, אוהלים, ביגוד מטיילים, תיקים מתקפלים איכותיים ועד לשקיות אחסון מיוחדות לפקל קפה.

התגובות שלכם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *