תיק לטיולים ולמדריכים – TORTUGA HOWLER ALPHA 35

04/02/2017 · על ידי עומר זיו

Tortuga howler 35
ההוואלר של טורטוגה עבר חמישה גילגולים של ייצור, חוות דעת ופידבקים של מטיילים עד שהגיע לצורה בה הוא נמכר כיום. בתמונה כאן אני בזמן הובלת קבוצה לחוד עקב במסגרת טיול יומיים בנגב. בתרמיל אני סוחב פרט לאביזרים הקטנים: פקל קפה, עזרי הדרכה, מים, אוכל ומעיל.

כאשר נחשפתי לראשונה לתרמיל היה זה פאוץ’ קטן על חגורת המותן ששבה את לבי. הייעוד שלו: מפת סימון שבילים. בכנות, זה מה שקנה אותי ואני בטוח שמרבית מדריכי הטיולים יבינו אותי. כמובן שיש גם הרבה מעבר ובעיקר המחיר הנוח. האם ה-Tortuga howler alpha 35 יהיה תרמיל הטיולים הבא שלכם? אולי הסקירה כאן תעזור לכם להחליט.

פרוייקט HOWLER – מותג מטיילים שיתופי:

“הנחת היסוד שלנו בטורטוגה היא שלמטיילים הישראלים יש ניסיון עשיר בשטח, ידע טכני בלתי מבוטל ויצירתיות פורה. מטיילים רבים חושבים שהם היו יכולים לעשות ציוד מטיילים טוב יותר – ואנחנו מאמינים להם” (tortuga.co.il).

אני מכיר את המחשבה הזאת. קרה לי כבר שדיברתי לעצמי בזמן טיול ואמרתי:  “מה הבעיה הייתה לעשות כאן עוד תא נוסף?” או “אם רק היו מגביהים טיפה את התא לבקבוקים”. ובכן, לשם טורטוגה כיוונו כשיצאו בשנת 2015 עם פרוייקט HOWLER. תיק של חכמת ההמונים אני קורא לו. הדגש הכי חשוב לטעמי הוא שבאפיון שלו לקחו חלק מטיילים י-ש-ר-א-ל-י-ם ומדריכי טיולים – כי מי חוץ מאיתנו בעולם הולך עם פקל קפה בתוך קייס של שורש?

נתוני מפתח:

  • התרמיל בנפח 35 ליטר ומתאים לטיולי יום עד יומיים (יכולת נשיאה: 12 ק”ג).
  • טרם נתקלתי במישהו שאמר לי שהתרמיל לא נוח (מערכת גב T גמישה).
  • בעל תא גדול, תא בינוני ושני תאים קטנים ורוכסני YKK איכותיים.
  • מגיע עם כיסוי גשם וכיס לאחסון מפות סימון שבילים.
  • אחראיות יצרן: 5 שנים על תפרים ורוכסנים.

מבנה פנימי וארגון:

הוואלר מבנה פנימי

להוואלר יש מקום רב בתא המרכזי. קשה לי להאמין שתצטרכו לוותר על פריטים שתרצו לקחת איתכם לטיול בגלל חוסר מקום. לתרמיל יש גמישות המאפשרת לשים פריטים גדולים יחסית למטה וקלים ונדחסים בחלק העליון. ברוב השימושים שלי בו עד היום הוא הכיל (מלמטה למעלה): פקל קפה (תיק שורש מלא), פקל עזרה ראשונה, עזרי הדרכה, פאוץ’ קטן לערכת חירום, כובע גרב, חם צוואר, מעיל ושקית אוכל. בשורה התחתונה, בכל פעם שהייתי צריך לדחוס עוד משהו, הצלחתי. הרבה הודות גם לרוכסנים עבים וגדולים שיכולים לעמוד בעומס.

התא המרכזי הנוסף של התרמיל קטן יותר. הוא שימושי יותר לפריטים כמו: קופסא למשקפיים, קלמר, פנקס, מטען וכבל טעינה. בנוסף יש בתא הזה ארגונית, אולם אני מוצא אותה לא שימושית כל כך. התא סקוץ’ קטן ומתאים לטלפונים ישנים. מזכיר לי ארגונית בסטדנרט של שנות ה-90. הייתי שמח אם היה לה (לארגונית) תא עם רוכסן קטן אליו אני יכול לדחוף פריטים חשובים (כמו דיסק און קי, אוזניות וכבל טעינה). אלו הדברים הקטנים שאני חושש בדרך-כלל שיאבדו לי תוך כדי הוצאה והכנסה של ציוד, או שיסרבלו אותי אם יהיו מונחים עם שאר הציוד. לכן, במקרה של התא המרכזי הקטן, יש עוד מקום לשיפור לטעמי. לצד מה שכתבתי כעת, יש שני תאים קטנים (בחזית למעלה ועל חגורת המותן) שבהחלט ניצלתי אם זה לארנק, פנס או משקפת קטנה.

tortuga howler alpha 35 בזמן גשם
להוואלר רצועות כיווץ המאפשרות לכם לכווץ את התיק או לתלות עליו בגדים. בתמונה, בזמן גשם קל-בינוני החלטתי לא להוציא את כיסוי הגשם על מנת לראות עד כמה אטום הבד. שום דבר שהיה בפנים לא נרטב.

ירידה לפרטים הקטנים, יתרונות וחסרונות:

נסיון רב עם תרמילים מכל הסוגים הביא אותי להעריך את הנגיעות הקטנות שהיצרנים מבצעים בתיקים שלהם. הנה מספר דוגמאות בכל הנוגע להוואלר. בתמונה למטה זה פתח היציאה לצינורית של השלוקר. כמה פשוט. זהו פתח גדול מספיק ולא צריך להיאבק עם הפיה בשביל להוציא אותה לכיוון הכתפייה. על כל כתפייה דרך אגב רצועת בד תפורה היטב להשחלת הצינורית ככה שלא תתנדנד. אהבתי מאוד שזה לא גומי שלרוב יש לו נטייה להתבלות מהר מאוד.

פתח יציאת השלוקר
אין צורך אפילו להסיר את המכסה של הפייה. היא עוברת חלק.

תפסן שלוקר

אחד הדברים הכי שימושיים מבחינתי הוא הנרתיק לנשיאת מפת סימון שבילים. את הדבר הזה יעריכו רק מטיילים שבאמת יוצאים לשטח עם מפה. למדריכים לדעתי זה סופר חשוב וזה מאוד נוח כי המפה נגישה ולא צריך לבקש מאף אחד שיוציא או יחזיר אותה. זה גם לא מפריע בכלל להליכה. קחו בחשבון שהסקוץ’ שמחבר את הכיס מפה לרצועת מותן יכול להשתחרר. קרה לי פעם אחת, עד כה מחזיק לא רע בכלל.

נרתיק לנשיאת מפות סימון שבילים
תא ייעודי למפות סימון שבילים. ניתן להסירו אם רוצים.

טורטוגה לא חסכה ברצועות ארוכות יחסית המשמשות לכיווץ ואבטחה כפי שניתן לראות בתמונות. הפרטים הקטנים כאן באים לידי ביטוי בתוספת של האטב הקטן להחזקת יתרת הרצועה. יותר חשוב לציין זה היכולת לאחסן את מקלות ההליכה תוך כדי תנועה. צעד נכון ובהחלט יעיל. שימו לב בתמונה כאן כיצד מונחים המקלות.

אחסון מקלות הליכה

אטב לתפיסת יתרת הרצועה

אני מאוד אוהב תרמיל טיולים שמגיע עם כיסוי גשם. לא רואה סיבה לא למכור תיק ללא הכיסוי, במיוחד אם הוא מיועד לטיולים. להוואלר כיסוי נגד גשם מובנה בתחתית התרמיל. שמחתי לראות כאשר הוצאתי אותו בגשם שהוא (א) זוהר ובולט ו-(ב) שהגומי חזק ומתלבש היטב על התרמיל.

כיסוי גשם הוואלר

יתרונות נוספים:

אזכיר את זה שוב. התרמיל נוח. המבנה שלו בנוי כך שהוא לא רחב מדי ולא ארוך מדי. מערכת הגב בנויה ממוט T עשוי אלומניום שמולבש על בסיס פלסטיק קשיח. זה נותן לתיק מבנה יציב וחזק מספיק. הכתפיות עשויות חומר נוח ועמיד. הם מתיישבות היטב וחגורת המותן ספוגית ודי נוחה. הסגירה וההידוק פשוטים וקלים.

חסרונות:

הנה שני דברים מרכזיים שבלטו לי מיד בהתחלה. לטעמי היה נכון ליצור תפס מקלות הליכה יעיל יותר. להוואלר אפשרות לתפוס את גוף המקל אך את השפיץ למטה צריך להשחיל דרך הרצועות. הייתי שמח אם היו מוסיפים תפסנים לשפיצים של המקלות. יש אפשרות להניח אותם בתאי הבקבוקים, כל עוד הם ריקים. ברגע שיש כבר בקבוק בתא זה מעצבן. בנוסף, על רצועת האגן קיים תא נוסף. אם הייתי יכול לשים בו סמאטרפון זה היה מצוין אבל זה ממש גבולי. בעיקר משמש לפנס, סכין קטנה ומשקפת קטנה.

הוואלר עם מקלות הליכה Tortuga howler alpha 35
המקלות נתפסים בחלק העליון מצוין. בחלק התחתון פחות.

תמורה שווה למחיר – כן או לא?

בהחלט כן. נכון לכתיבת שורות אלו טורטוגה מוכרת את ה-howler 35 ב-380 ש”ח. ביחס לתמורה, אין כל ספק שאם אתם מחפשים תרמיל לטיולים ההוואלר עונה לכם על הצורך. הוא נוח ויש בו את כל הפיצ’רים שצריך.

האם התיק מתאים למדריכי טיולים?

מרבית הטיולים שלי עם התיק הם תחת כובע המדריך. לכל המפגש שלי עם צוות טורטוגה קדם הצורך בתרמיל בגודל זהה להוואלר אבל לא בסגנון שק. הוא בהחלט מתאים למדריכים. אני מציע כמה תוספות קטנות שמקווה שיקרו בסדרה הבאה של התיק: האחת, כמה לולאות תפורות לתלייה בחזית. שתיים, תוספת של תא חיצוני וגמיש גם תהיה שימושית מאוד לי כמדריך. נמשיך להתנסות.

לטורטוגה יש דגם נוסף בנפח קטן יותר וזול יותר המיועד לטיולי יום ובעל מערכת גב רשת. מוזמנים לקרוא את הסקירה על ה- HOWLER Gamma 26L ולהתרשם.

אהבתם? רוצים לדעת יותר? למפרט טכני מפורט, תנאי אחראיות ורכישה לחצו כאן. אפשר ליצור קשר בשמחה לפרטים נוספים.

***

TORTUGA OUTDOOR SOLUTIONS: היא חברה צעירה שמאמינה בקשר ישיר עם המטיילים ובעיקר מעוניינת לשמוע מנסיונם בשטח. החברה מייבאת ומייצרת מוצרי טיול נוספים החל משקי שינה, אוהלים, ביגוד מטיילים, תיקים מתקפלים איכותיים ועד לשקיות אחסון מיוחדות לפקל קפה.

TORTUGA SHOP


יש לכם שאלות? רכשתם את התרמיל ויש לכם מה להוסיף? אשמח לשמוע. מוזמנים להשאיר תגובה.

התגובות שלכם

תגובה אחת על “תיק לטיולים ולמדריכים – TORTUGA HOWLER ALPHA 35

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *