5 ספרים ששידרגו לי את ההדרכה – המלצה

21/10/2018 · על ידי עומר זיו

בערך שנתיים אחרי שסיימתי את הקורס מורה דרך כבר עלתה בי ההרגשה שההדרכות שלי דורשות גיוון וריענון. מרבית מורי הדרך בישראל הוכשרו ושמעו את אותן הרצאות מפי אותם מרצים ובהרבה מקרים הרגשתי שאני נשמע כמו כולם. זה הביא אותי לחפש תכנים פחות מוכרים ולא להסתפק רק בדוחות הסיור מהקורס. לכן, כאשר שאלו אותי למתנת יום-הולדת התחלתי לבקש תלושים לחנויות ספרים. חמישה ספרים הוסיפו המון לעולם ההדרכה שלי הן מבחינת מקצועיות והן מבחינת עניין – מה שאיפשר לי לספק למודרכים חווית טיול טובה יותר. הנה הם כאן. תודה מראש לכותבים והמחברים.

כל עצי היער / אלון טל

ספר נהדר ומקצועי הסוקר את ההיסטוריה של החורש הים תיכוני בישראל מראשית ימי התנ”ך ועד היום. אלון טל מביא ציטוטים ומקורות נפלאים על אודות החורש הים תיכוני בארצנו. רלוונטי לכל מקום בו מדריכים ויש צורך להתייחס לעצים והצומח המקיף אתכם: בגליל, בהר או בכרמל. מחיר הספר: 88 ש”ח.

כל עצי היער - אלון טל

שמחת תורה / יורם טהרלב

רוצים לעלות חיוך על פניהם של מטיילים? שימו ידכם על הספר הזה. לאחרונה גיליתי שהשימוש בפרשת שבוע יכול לפתוח המון טיולים. לעיתים פרשת השבוע ומועד הטיול משתלבים היטב. יורם טהרלב מנגיש את הרעיון מאחורי כל פרשה בצורה תמציתית ופיקנטית. מחיר הספר: 96 ש”ח.

שמחת תורה יורם טהרלב

צמחים, שדים ונפלאות / אמוץ דפני וסאלח עקב ח’טיב

אם יש נושא שלא מכוסה היטב בקורס מורה דרך הוא צומח. זאת גם הסיבה לכך ששלושה ספרים מהרשימה המובאת כאן עוסקים בצומח באיזורים השונים בארץ. אין מה לעשות, להכרת העולם הזה יש לצאת אל הטבע ואת זה פחות עושים בקורס. לכן, אם אתם מדריכים הרבה טיולים רגליים ולא רק אתרי תיירות, הספר של אמוץ וסאלח הוא מקור מעולה. פחות מידע טכני על הצמח ויותר פולקלור שבהרבה פעמים מנגיש את עולם הצומח טוב יותר למטיילים. מחיר הספר: 139 ש”ח.

צמחים שדים ונפלאות - אמוץ דפני וסאלח עקל ח'טיב

אריאל – כתב עת לידיעת הארץ

כתבי העת של אריאל הן העמקה של של המון נושאי רוחב אותם לומדים בקורס מורה דרך. אחת לכמה זמן אני מחדש את המנוי ומקבל בדואר ארבע עד שש חוברות אשר יש בהן פנינות הדרכתיות כמו “מסעו של הנזיר פליקס פברי” או “מדריכי ארץ ישראל הראשונים”. החוברות של אריאל שופכות אור מכיוונים לא צפויים על נושאים כמו היחס בין רב החובל לעולה הרגל. בעיקר מרגיש לי שהם הופכים אותי למדריך טוב יותר, ממליץ בחום. מחיר מנוי: 295 ש”ח.

כתב העת אריאל

צמחי הנגב / יגאל גרנות

כמו החורש הים תיכוני גם לצמחיית הנגב דרושה התייחסות לא? צמחי הנגב של יגאל גרנות נותן בעיקר ידע חיוני להבנת הסגולות הרפואיות ושמותיהם הערבים של צמחים בנגב שהרבה פעמים חלפנו על פניהם בלי לדעת שהם יכולים לשמש נקודת הדרכה מצוינת להבנת אורח החיים במדבר. לכל צמח בספר תמצאו את שמו המדעי, הערבי והאנגלי ואת מקור השם כולל ההיסטוריה של השימוש בו ברפואה העממית והמודרנית. מחיר הספר: 80 ש”ח.

צמחי הנגב - יגאל גרנות

***

יש לכם המלצות משלכם? אני יותר מאשמח לשמוע – השאירו תגובה.

התגובות שלכם

תגובה אחת על “5 ספרים ששידרגו לי את ההדרכה – המלצה

  1. אדון זיו שלום!
    עד עכשיו סיפרתי רק לעצמי שנראה לי שיש לספר שלי איזה שהוא ערך למדריכים בנגב. אבל עכשיו אני רואה שיש עוד מישהוא שחושב כך – אז תודה רבה לך.
    בברכה,
    יגאל גרנות

Comments are closed.