תקנון למטיילים – שנת פעילות 2023/24

27/08/2023 · על ידי עומר זיו

תקנון, הנחיות והכנה למטיילי Let’s Walk

תקנון זה נועד לאפשר לנו לשמור על בטיחות המטיילים והמדריכים שלנו. רגע לפני שנתחיל לטייל יחד אנחנו מבקשים להסב את תשומת לבכם למספר דברים חשובים שעליכם לדעת ולהכיר.

טיולים בזמן מלחמה:

עדכון אחרון: נובמבר 2023. לאור המצב הבטחוני דחינו את עונת הטיולים שלנו לחודש ינואר ותחילת השנה האזרחית. אנחנו מקווים שעד אז תתגבש ודאות בטחונית שתאפשר לנו לצאת ולטייל בבטחה ובתקווה גדולה שהחטופים והשבויים יהיו בחיק משפחותיהם.

טרק שקיעה ברמת מדבר יהודה וכתף טור.

ציוד נדרש:

לא משנה אם אתם תרמילאים, מטיילים מתחילים או מטיבי לכת – מומלץ מאוד להצטייד בכמה פריטים בסיסיים וחשובים ביותר (חלקם הינם חובה לטיול במסגרת Let’s Walk).

 • נעליים – חובה להצטייד בנעליים סגורות. נעל טיולים טובה צריכה להיות עם סוליה מחורצת אשר תיתן לכם אחיזה טובה בקרקע ובסלע. נעליים המיועדות לטיולים עדיפות על נעלי ספורט או מגפיים אוסטרליות (בלנסטון, רדבק וכד’). הקפידו למדוד את הנעל וללכת איתה מעט, עוד לפני הטיול והיציאה לשטח.
 • תרמיל – מומלץ לטייל עם תרמיל בעל רצועות אגן ומערכת גב תומכת. רצועות כאלו ניתן למצוא בתרמילים קטנים, בינוניים וגדולים. מדובר בחלק חשוב המאפשר לכם לשאת את המשקל בצורה נכונה (כאשר העומס יושב על עצמות האגן ולא על הכתפיים). שימו לב שהתרמיל נוח לכם ומתאים גם לבקבוקי מים גדולים. לטיולים חד-יומיים (במקטעים) יש צורך בתרמיל בנפח 30-25 ליטרים.
 • כובע / כיסוי ראש – חובה להצטייד בכובע. הראש שלנו חשוף הכי הרבה לקרינה כאשר מזג האוויר חם. הליכה ממושכת וארוכה ללא כיסוי ראש עשויה לגרום לכאבי ראש וסחרחורות.
 • ביגוד – הקפידו לטייל בבגדים נוחים, קלילים ונושמים (לא ג’ינס, צמר וכד’). כך למשל, מכנס טיולים מתפרק יכול להיות נח ושימושי – הוא קל, מתייבש מהר וכמובן אם חם מדי אפשר לקצרו. בכל הנוגע לפלג גוף עליון, הקפידו על חולצה בעלת שרוולים והימנעו מהליכה בגופיות. חשיפה ממושכת לקרני השמש לאורך יום ההליכה יכולה להיות מזיקה ומסוכנת. על כן, יש להפקיד ללבוש ביגוד בהיר, המכסה את הכתפיים. אגב, בהחלט מומלץ להסתגל להליכה עם שרוול ארוך דק, המצמצם את חשיפת העור לשמש.
 • מקלות הליכה – מדובר בציוד טיולים שישמור עליכם מכאבי ברכיים. מקלות הליכה מכניסים קצב להליכה, שומרים עליכם בירידות ודוחפים אתכם בעליות. הקפידו מהתחלה על הליכה עם זוג מקלות ולא עם מקל בודד.
 • כוס אישית ושקית אשפה – טיול בלי קפה אינו טיול. לשמירה על איכות הסביבה והקטנת טביעת הרגל האקולוגית שלנו, אנא הצטיידו בכוס רב פעמית לשתייה חמה. כמו כן, ודאו שיש לכם שקית ניילון לאשפה בתיק. אנחנו לא משאירים שום זבל בשטח, גם לא ניירות טואלט.

אופן האריזה – בין אם זה ליום אחד, שלושה ימים, שבוע או חודשיים, הקפידו לארוז רק את מה שאתם צריכים באמת. ככל שתצליחו להקל ולהוריד במשקל ככה תהנו יותר. עם הניסיון תבוא גם המיומנות באריזת התרמיל ובהתאמת הציוד לאופי הטיול (מתבלטים אם משהו נדרש – אתם מוזמנים להתייעץ).

כושר גופני:

רוב הטיולים שלנו מוגדרים לשתי רמות: “אוהבי לכת”ו-“מטיבי לכת”.  עבור שתי דרגות קושי אלו יש להיות בעל יכולות פיזיות בסיסיות המאפשרות הליכה ארוכה בתנאי שטח כמו: נחלים, בולדרים, עליות, ירידות, יתדות ומזג אוויר גשום. כמובן שלכל טיול יש את התנאים והדרישות שלו, אולם יש לקחת בחשבון שכל הטיולים שלנו הן בדרגת קושי בינונית ומעלה. לכן, אנחנו ממליצים לשלב כבר מעכשיו הליכות קלות מחוץ לבית בבוקר או בערב בתדירות של פעמיים בשבוע. חשוב להרגיל את הגוף למאמץ גופני בסיסי. עבור מסלולי טיול ספיציפיים לעיתים נדרשת רמה מסוימת של כשירות ויכולת אותה נציין מראש בדף הטיול. תנאי זה משתנה והוא בהתאם לטיול המתוכנן.

שימו לב: פציעות וסיבות רפואיות עשויות להוות מכשול בטיול קבוצתי. במידה והנכם סובלים מפציעה חוזרת או בעלי עבר בריאותי מסוכן אנא וודאו איתנו שאכן מסגרת הטיולים שאנחנו מציעים מתאימה לכם.

מסלולי הטיול:

 • עבור כל טיול יש דף טיול ובו כל הפרטים על המסלול אליו אתם נרשמים: מאפייני המסלול, שעת המפגש או האיסוף ורשימת ציוד. אנא הקפידו לקרוא את דף הטיול במלואו ולהצטייד על פי הנדרש.
 • כל טיול, מהרגע שיצא לדרך, יכול להשתנות בהתאם לשיקולי המדריך בשטח, מזג האוויר ואופי הקבוצה.
 • ארוחות בוקר וצהריים אוכלים תוך כדי המסלול. מומלץ להשתמש בקופסת פלסטיק אטומה על מנת שהאוכל לא ימעך או יישפך בתיק.
 • בטיולים עם הסעה: תחנות האיסוף תהיינה קבועות ולא יהיו איסופים מנקודות אחרות לאורך הדרך. יש להגיע מספר דקות קודם לשעת האיסוף – אין המתנות למאחרים.

מדיניות ביטולים והשלמות:

 • מדיניות הביטולים משתנה בהתאם לקבוצת הטיול וכתובה בטופס הרישום לטיול / לקבוצה.
 • השלמות טיולים בכל המסגרות תהיינה תמיד על בסיס מקום פנוי ועד פעמיים בשנה.

מזג אוויר:

מזג האוויר הוא הגורם היחידי שיכול לבטל טיול. עומס חום, סופות או חשש לשטפונות הינם מצבים שלא נקח בהם סיכון. מזג האוויר נבדק על-ידינו ומוצלב עם מספר תחזיות ערב לפני ובבוקר הטיול. השאיפה היא לא לבטל אף טיול. במידה ומזג האוויר הוא כזה שמאפשר הליכה ולא מסכן אותנו, הטיול ייצא לפועל. גם אם זה אומר הליכה עם מעילי גשם או עם תוספת מים (במידה וחם מהצפוי).

בקבוצות הטיול שלנו על שביל ישראל קיימת אפשרות לשינוי מסלול מחוץ לשביל לאיזור בו מזג האוויר מאפשר הליכה. החלטה זו נתונה לשיקולה הבלעדי של “Let’s Walk” ואינה מהווה עילה לביטול ההשתתפות בטיול (במידה והטיול אכן מתקיים ומטייל/ת החליט/ה שלא להגיע לטיול, ייחשב הדבר כאילו הגיע לטיול).

ביטוח:

הביטוח הרפואי הציבורי מכסה כל פציעה של אזרח ישראלי על השביל. חברת “Let’s Walk” מכוסה בביטוח צד ג’ ואחריות מקצועית. אנחנו ממליצים לרכוש ביטוח תאונות אישיות פרטי לכל מי שמטייל באופן קבוע, איתנו או במסגרות אחרות.

הטבות לחברי החוג:

 • מטיילים הלוקחים חלק באחת מן הקבוצות שלנו זכאים להנחה של עד 20% ברשת “לכל הרוחות” עבור ביגוד ציוד טיולים (ללא כפל מבצעים).
 • למימוש ההנחה יש לתאם איתנו מראש הגעה לחנות.

הצהרת בריאות המטייל/ת:

 • אני מצהיר/ה ומאשר/ת כי אין לי מגבלת בריאות שיש בהן כדי לפגוע בהשתתפותי בטיול ואף אם תתגלנה בעיות או מגבלה/ות וייגרם לי נזק כלשהו הן תהיינה על אחריותי בלבד ואין למארגני הטיול ו/או למדריך הטיול כל אחריות מכל סוג.
 • אני מאשר/ת כי אני לוקח/ת ומודע/ת לסיכונים הכרוכים בטיול בטבע ומשחרר בזאת את המדריך ומארגני הטיול מכל אחריות לנזק שייגרם שלא בגין רשלנות או אחריות מקצועית.
 • ידוע לי כי עליי להצטייד בכל הציוד הנדרש ממני לטיול מסוג זה וזאת לטובת בטיחותי האישית ולנוחיותי המלאה.

שימו לב: הרשמה לכל אחד מהטיולים שלנו מהווה הסכמה לכתוב בתקנון זה לרבות מדיניות טיולים בזמן קורונה כפי שמובא בפניכם בראש העמוד.  אנחנו לומדים להכיר את כל המטיילים שלנו הן ברמה האישית והן מבחינה פיזית, מה שמאפשר לנו ולכם לסמוך האחד על השניה.