מכשיר לווייני – גרמין אינריץ' (+InReach Explorer)

02/08/2020 · על ידי עומר זיו

אחרי שנה שהוא ליווה איתי בטרקים בחו"ל ובארץ הגיע העת לתת לו את הכבוד בכתבת בלוג המובאת לכם כאן. בשורה התחתונה: אל תצאו לטרק הבא שלכם בלי המכשיר הזה. למה? הנה 5 סיבות אמיתיות, חשובות ומצילות חיים לקחת איתכם את הגרמין אינריץ' של רסקיו 1.

שליחת מיקום לאחור - גרמיץ אינריץ
במהלך טרק על הר הקילימנג'רו. בכל סוף יום שולח הודעה באמצעות המכשיר לארץ לדווח על מצב הקבוצה והטיול.

קשר לוויני עם הבית:

נתחיל בהבהרה: הגרמין אינריץ' הוא מכשיר תקשורת לוויני אולם הוא אינו טלפון. ניתן לשלוח ממנו הודעות SMS ומיילים (ללא הגבלה). אני מוצא את זה במרבית הטיולים טוב מספיק וגם חסכוני שכן שיחות טלפון לוויניות הן סופר יקרות. לפני כל טיול אני שומר על הטלפון את אנשי הקשר הרלוונטים אותם אני ארצה לעדכן במהלך הטיול ואז ובשטח העסק די פשוט. כמו כן, ניתן להשתמש בהודעות מוכנות מראש אשר נמצאת כבר על המכשיר. זהו קשר ישיר. ניתן כמובן להיות בתקשורת עם הבית על-ידי שליחת מיקום לאחור ושימוש במפה האקטיבית. עד כה לא הייתי עדיין בנקודה ממנה לא הצלחתי לשלוח הודעה.

מה קורה בצד שמקבל את ההודעה? זוהי הודעת SMS רגילה והיא אף מלווה בלינק אשר ניתן ללחוץ עליו ולראות מהיכן בעולם נשלחה ההודעה. רצוי לבדוק את המכשיר עוד בבית ולהתנסות בו. ניתן אף להשיב חזרה אליכם בעלות רגילה של הודעת SMS כמו בארץ.

קשר עם הבית - גרמין אינריץ

מפה אקטיבית למעקב מכל מחשב וטלפון:

באפשרותכם להשאיר למקורבים שלכם בבית לינק למפה אקטיבית פשוטה ונוחה בה יוכלו לעקוב אחר מיקומכם. באמצעות סיסמא שתקבלו עם השכרת המכשיר תוכלו לפתוח את המפה ממחשב או טלפון נייד, להזין את הסיסמא ולראות על גבי מפה את הפעילות האחרונה שביצעתם: הודעת SMS, מיקום וכד'. ברמה הבטחותית תמיד טוב שיש אפשרות לדעת היכן אתם מטיילים (במיוחד שמדובר על טרקים במקומות מבודדים). המידע הזה הופך לחיוני אם חלילה אתם צריכים חילוץ.

רוצים להבין למה אני מתכוון? היכנסו ללינק כאן והקישו את הסיסמא הזו: umhse8. זה יאפשר לכם לראות את כל הפעילות האחרונה שלי בחו"ל עם המכשיר במהלך קיץ 2019. כך זה נראה לכל משתמש.

מזג אוויר מעודכן:

לטעמי, זאת האפשרות הכי שימושית שיש במכשיר. הגרמין אינריץ' יכול להוציא מזג אוויר לפי מיקום מדויק עם תחזית ליומיים. האמת, רמת הדיוק הפתיעה אותי כל פעם מחדש. למה זה חשוב? ובכן, במקומות רבים וכמעט במרבית הטיולים אין שום קליטת סלולר שמאפשרת לקבל מזג אוויר במכשיר הנייד. בנוסף, בהרים, מזג האוויר לא צפוי ויכול להשתנות בין הבוקר לצהריים. המזג אוויר יכול להכתיב את השביל שדרכו אבחר ללכת, את הקצב שארצה ללכת בו על מנת לעבור מעבר הרים מסוים ויכול להביא אותי לכדי החלטה האם בכלל לצאת לדרך או לחכות במקרה וצפויה תחזית מסוכנת וסערה.

בדיקת מזג אוויר גרמין אינריץ
קבלת תחזית מעודכנת ליומיים הקרובים. אפשרות שימושית ונחוצה בטיול בהרים. האחוזים על הצג הם הסיכויים למשקעים באותו איזור והשעה.

ניווט ושליחת מיקום:

פיצ'ר הניווט במכשיר מתחלק לשניים. האחד, דקירה על גבי המפה במכשיר נקודה (waypoint) ולבחור באפשרות לנווט אליה (בזמן שאתם בשטח). אפשרות זו איננה מתוחכמת מדי והמכשיר יימתח פשוט קו אל הנקודה ממיקומכם הנוכחי וייתן לכם את המרחק והכיוון שאתם צריכים ללכת בו, את ציר הניווט הוא לא יודע לסמן או לבחור.

אפשרות ניווט - גרמין אינריץ
שימוש במסלול טיול שהזנתי מראש במכשיר ומעקב אחר ההתקדמות שלי בשטח.

האפשרות השנייה היא ניווט באמצעות מסלול (route) שהכנתם מראש עוד בבית והזנתם אותו למכשיר. זוהי האפשרות בה אני לרוב משתמש. בטרם השכרת המכשיר מחברת רסקיו 1 יש להכין קובץ GPX של המסלול אותו ניתן להזין לטעון למכשיר ולהשתמש בו בעת הצורך. במקרה הזה הציר יהיה תואם לתכנון שלכם ולא קו ישיר לנקודה.

הקלטת מסלול ושליחת מיקום לאחור – Tracking:

למכשיר אפשרות הנקראת Tracking והיא מאפשרת לכם להקליט את מסלול הטיול שלכם (לטובת צפייה על גבי מפה, הורדה של מסלול הטיול שלכם למחשב נייח או לשימושים נוספים בעתיד). ניתן להוסיף לאפשרות זו פקודה שתשדר את המיקום שלכם למפה האקטיבית (ראו לעיל) וכך יוכלו לעקוב אחר התקדמותכם, לא משנה היכן שתהיו. גם באפשרות זו תוכלו לשלוט על קצב השליחה.

SOS – לחצן מצוקה:

קודם כל, אני מקווה שלא תצטרכו להשתמש בכפתור הזה לעולם, אבל כן חשוב לדעת שהוא קיים. אני באופן אישי השתמשתי בו ואשמח לספר לכם בטלפון אם תרצו. איך זה בעצם עובד: לחצן המצוקה נמצא בצידו הימיני של המכשיר ועל מנת ללחוץ עליו יש לפתוח את התריס המגן עליו מלחיצה "בטעות". תוכלו לראות בסרטון כאן למה אני מתכוון:


אז מה קורה אם לוחצים?

המכשיר יתחיל לשלוח את המיקום שלכם בתדירות גבוהה מאוד. במקביל, תקבלו הודעה מחדר החירום של רסקיו 1 שיתחיל להבין את המצוקה בה אתם נמצאים (אבודים איפשהו, צריכים טיפול רפואי וכד'). סיוע החירום בפועל יבוצע על-ידי חברת הביטוח ששמה, הטלפון שלה (יחד עם איש קשר קרוב נוסף שלכם) ואת פרטי הפוליסה שרכשתם הזנתם בעת השכרת המכשיר. מה שאתם יכולים להיות בטוחים לגביו הוא שרסקיו 1 לא ישאירו אתכם לרגע ללא טיפול (אמיתי).

לסיכום: יתרונות, חסרונות ולמי זה מתאים

בשונה מבעבר, כמות המידע באינטרנט וברשתות החברתיות מזמין מטיילים לגלות מקומות חדשים בעולם, מה שמזמין לא מעט סיכונים. תכנון נכון של טיול לוקח בחשבון גם את מקרי החירום שעשויים לקרות ואת ההבנה הבסיסית שהטבע חזק מאיתנו וחיינו יקרים. אז אם אפשר להגביר את תחושת הבטחון – ולמדריכים שקוראים שורות אלו אז גם את האחריות שיש לנו כלפי המקבוצה – אז למה לא. עלויות ההשכרה לטעמי סבירות וריאליות וכמובן מתגמדות ברגע האמת (חס וחלילה, חמסה חמסה).

עלויות השכרה:

 • לתקופה של עד 90 יום – 3$ ליום (250 ש"ח מחיר מינימום). הודעות SMS ומייל ללא הגבלה.
 • למעוניינים בתוספת טרקינג ובדיקת מזג אוויר – עוד 0.5$ ליום.
 • לבירורים נוספים בטלפון: 076-5300740.

יתרונות:

 • מכשיר אמין, בעל כיסוי לוויני איכותי המבטיח קליטה בסבירות גבוהה מאוד.
 • עמיד במים ובעל מעטפת מוקשחת. כולל לחצנים המאפשרים שימוש עם כפפות עבות.
 • נתמך על-ידי אחת מחברות החילוץ המובילות בישראל. מרגע ההשכרה ועד ההחזרה. הכירו את צוות החילוץ.
 • מאפשר תקשורת עם הבית, ניווט, בדיקת מזג אוויר ולחצן מצוקה.
 • חיי סוללה ארוכים (סוללת ליתיום).
 • ניתן להשתמש בו גם בישראל לטיולי עומק במדבר.
 • מוקד זמין 24/7 בטלפון ובווטסאפ.

חסרונות:

 • מסך קטן מדי (כזה שקשה לעבוד עם המפה שלו בתכלס).
 • כתיבת הודעה של יותר מחמש מילים לוקחת זמן, אין מקלדת. עוברים עם החצים מאות לאות.
 • המכשיר אינו תומך בשפה העברית.

למי המכשיר מתאים:

 • מדריכי טיולים המובילים קבוצות בארץ ובחו"ל.
 • תרמילאים בחו"ל ובשביל ישראל.
 • הורים שמעוניינים לשמור על קשר עם הילדים שלהם בזמן הטיול הגדול בחו"ל.

יוצאים לטרק? להשכרת מכשיר לוויני לחצו כאן

מכשיר תקשורת לוויני גרמין אינר'יץ

התגובות שלכם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *