תקנון למטיילים – פרטים שחשוב לקרוא ולדעת

17/09/2019 · על ידי עומר זיו

תקנון, הנחיות והכנה למטיילי Let's Walk

רגע לפני שנתחיל לטייל בשבילי הארץ, אנחנו מבקשעם להסב את תשומת לבכם למספר דברים חשובים שעליכם לדעת ולהכיר.

ציוד נדרש:

לא משנה אם אתם תרמילאים, מטיילים מתחילים או מטיבי לכת – מומלץ מאוד להצטייד בכמה פריטים בסיסיים וחשובים ביותר.

 • נעליים – חובה להצטייד בנעליים סגורות. נעל טיולים טובה צריכה להיות עם סוליה מחורצת אשר תיתן לכם אחיזה טובה בקרקע ובסלע. נעליים המיועדות לטיולים עדיפות על נעלי ספורט או מגפיים אוסטרליות (בלנסטון, רדבק וכד'). הקפידו למדוד את הנעל וללכת איתה מעט, עוד לפני הטיול והציאה לשטח.
 • תרמיל – מומלץ לטייל עם תרמיל בעל רצועות אגן ומערכת גב תומכת. רצועות כאלו ניתן למצוא בתרמילים קטנים, בינוניים וגדולים. מדובר בחלק חשוב המאפשר לכם לשאת את המשקל בצורה נכונה (כאשר העומס יושב על עצמות האגן ולא על הכתפיים). שימו לב שהתרמיל נוח לכם ומתאים גם לבקבוקי מים גדולים. לטיולים חד-יומיים (במקטעים) יש צורך בתרמיל בנפח 30-25 ליטרים.
 • כובע / כיסוי ראש – חובה להצטייד בכובע. הראש שלנו חשוף הכי הרבה לקרינה כאשר מזג האוויר חם. הליכה ממושכת וארוכה ללא כיסוי ראש עשויה לגרום לכאבי ראש וסחרחורות.
 • ביגוד – הקפידו לטייל בבגדים נוחים, קלילים ונושמים (לא ג'ינס, צמר וכד'). כך למשל, מכנס טיולים מתפרק יכול להיות נח ושימושי – הוא קל, מתייבש מהר וכמובן אם חם מדי אפשר לקצרו. בכל הנוגע לפלג גוף עליון, מה שהכי חשוב לזכור הוא לטייל עם חולצה בעלת שרוולים (ולא עם גופיות). חשיפה ממושכת לקרני השמש לאורך יום ההליכה יכולה להיות מזיקה ומסוכנת. על כן, יש להפקיד ללבוש ביגוד בהיר, המכסה את הכתפיים. אגב, בהחלט מומלץ להסתגל להליכה עם שרוול ארוך דק, המצמצם את חשיפת העור לשמש.
 • מקלות הליכה – חשוב מאד! (אך לא חובה). מדובר בציוד טיולים שישמור עליכם מכאבי ברכיים. מקלות הליכה מכניסים קצב להליכה, שומרים עליכם בירידות ודוחפים אתכם בעליות. הקפידו מהתחלה על הליכה עם זוג מקלות ולא עם מקל בודד.
 • כוס אישית ושקית אשפה – טיול בלי קפה אינו טיול. לשמירה על איכות הסביבה והקטנת טביעת הרגל האקולוגית שלנו, אנא הצטיידו בכוס רב פעמית לשתייה חמה. כמו כן, ודאו שיש לכם שקית ניילון לאשפה בתיק. אנחנו לא משאירים שום זבל בשטח, גם לא ניירות טואלט.

אופן האריזה – בין אם זה ליום אחד, שלושה ימים, שבוע או חודשיים, הקפידו לארוז רק את מה שאתם צריכים באמת. ככל שתצליחו להקל ולהוריד במשקל ככה תהנו יותר. "להיות קליל" זו אינה משימה פשוטה ומטיילים מתחילים עשויים לקחת יותר ממה שצריך. עם הניסיון תבוא גם המיומנות (מתבלטים אם משהו נדרש – אתם מוזמנים להתייעץ).

כושר גופני:

הטיול בקבוצה מודרכת הוא כזה המאפשר התאמה של הקצב גם לאלו שאינם בטוחים שהם עונים להגדרת "מטיבי לכת". אף על פי כן, באנו ליהנות מהקסם שבהליכה ואנחנו לא מתכוונים ללכת פחות מ-10 ק"מ בכל פעם. לכן, אנחנו ממליצים לשלב כבר מעכשיו הליכות קלות מדי בוקר או ערב – פעמיים בשבוע זה נפלא.

שימו לב: פציעות וסיבות רפואיות עשויות להוות מכשול בטיול קבוצתי. במידה והנכם סובלים מפציעה חוזרת או בעלי עבר בריאותי מסוכן אנא וודאו איתנו שאכן מסגרת הטיולים שאנחנו מציעים מתאימה לכם. כמו כן,

מסלול הטיול:

 • דף טיול עם כל הפרטים על המקטע הקרוב נשלח למטיילים כמה ימים לפני מועד הטיול ובו כל הפרטים: שעות איסוף ההסעה, פרטים על המסלול ורשימת ציוד נדרש. הדף יישלח בתפוצת המייל ובקבוצת הווטסאפ לרשומים.
 • במהלך הטיול (מרגע העלייה לאוטובוס ועד ירידה ממנו בסיום הטיול), עליכם להקשיב להוראות המדריך ולפעול על פיהם באופן מלא.
 • לעיתים אנחנו מוצאים לנכון לדלג על מקטע כביש או דרכים לשם איכות הטיול.
 • עלות החוג לא כוללת כניסה לגנים לאומיים של רשות הטבע והגנים (יבוצע ע"י כל מטייל בנפרד במידה ונדרש).
 • ארוחות בוקר וצהריים נאכל תוך כדי המסלול. מומלץ להצטייד בסנדוויצ'ים. מומלץ לא להביא מזון שידוע לכם שמכביד עליכם לאחר אכילתו. מומלץ להשתמש בקופסת פלסטיק על מנת שהאוכל לא ימעך.
 • תחנות האיסוף תהיינה קבועות ולא יהיו איסופים מנקודות אחרות לאורך הדרך. יש להגיע מספר דקות קודם לשעת האיסוף – אין המתנות למאחרים.

שימו לב: לפני כל מקטע אבקש מכם לאשר הגעה ולציין תחנת עלייה (זה נעשה דרך הקבוצת ווטסאפ. אם למישהו אין סמארטפון אזי באחריות כל מטייל לעדכן אותנו טלפונית).

מדיניות ביטולים והשלמות:

 • החזר כספי על טיול (בעלות חד פעמית) אפשרי עד שבוע ממועד הטיול. ביטול טיול פחות משבוע ממועד הטיול מחוייב בדמי ביטול.
 • ניתן לקבל החזר כספי על כרטיסייה ויתרת הטיולים שנשארו בה כל עוד לא נוצלה הכרטיסייה יותר מפעמיים.
 • אין החזרים כספיים על טיול שלא נוצל. מחזיקי כרטיסייה יכולים לנצל את יתרת הטיולים בה ולהצטרף לטיולים נוספים של המועדון בתיאום מראש ועל בסיס מקום פנוי בלבד.
 • תוקף כרטיסייה הוא לשנתיים.

מזג אוויר:

מזג האוויר הוא הגורם היחידי שיכול לבטל טיול. עומס חום, סופות או חשש לשטפונות הינם מצבים שלא נקח בהם סיכון. מזג האוויר נבדק על-ידי ומוצלב עם מספר תחזיות ערב לפני ובבוקר הטיול. השאיפה היא לא לבטל אף טיול ולכן במידה ומזג האוויר הוא כזה שמאפשר הליכה ולא מסכן אותנו, הטיול ייצא לפועל – גם אם זה אומר הליכה עם מעילי גשם או עם תוספת מים (במידה וחם מהצפוי).

בקבוצות הטיול שלנו על שביל ישראל או שביל הגולן קיימת אפשרות לשינוי מסלול מחוץ לשבילים אלו לאיזור בו מזג האוויר מאפשר הליכה – החלטה זו נתונה לשיקולה הבלעדי של "Let's Walk" ואינה מהווה עילה לביטול ההשתתפות בטיול (במידה והטיול אכן מתקיים ומטייל/ת החליט/ה שלא להגיע לטיול, ייחשב הדבר כאילו הגיע לטיול).

ביטוח:

הביטוח הרפואי הציבורי מכסה כל פציעה של אזרח ישראלי על השביל. חברת "Let's Walk" מכוסה בביטוח צד ג' ואחריות מקצועית. מומלץ מאוד לרכוש ביטוח תאונות אישיות לטובת ההליכה באחד מהחוגים שלנו.

הטבות לחברי החוג:

חברי החוגים בשביל ישראל זכאים להנחה קבועה ברשת "למטייל" עבור ציוד טיולים.

הצהרת בריאות המטייל/ת:

 • אני מצהיר/ה ומאשר/ת כי אין לי מגבלת בריאות שיש בהן כדי לפגוע בהשתתפותי בטיול ואף אם תתגלנה בעיות או מגבלה/ות וייגרם לי נזק כלשהו הן תהיינה על אחריותי בלבד ואין למארגני הטיול ו/או למדריך הטיול כל אחריות מכל סוג.
 • אני מאשר/ת כי אני לוקח/ת ומודע/ת לסיכונים הכרוכים בטיול בטבע ומשחרר בזאת את המדריך ומארגני הטיול מכל אחריות לנזק שייגרם שלא בגין רשלנות או אחריות מקצועית.
 • ידוע לי כי עליי להצטייד בכל הציוד הנדרש ממני לטיול מסוג זה וזאת לטובת בטיחותי האישית ולנוחיותי המלאה.

שימו לב: הרשמה לחוג מהווה הסכמה לכתוב בתקנון זה. התקנון יישלח לנרשמים באופן אישי. מטיילים חדשים ידרשו לחתום על טופס הצהרת בריאות בהתאם להנחיות משרד הבריאות בתקופת הקורונה.

כמובן שחיוך והתרגשות הם חובה 🙂

עוד עשוי לעניין אותך

התגובות שלכם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *