תקנון למטיילים וטיולים בזמן קורונה

01/09/2021 · על ידי עומר זיו

תקנון, הנחיות והכנה למטיילי Let's Walk

תקנון זה נועד לאפשר לנו לשמור על בטיחות המטיילים והמדריכים שלנו. רגע לפני שנתחיל לטייל יחד אנחנו מבקשים להסב את תשומת לבכם למספר דברים חשובים שעליכם לדעת ולהכיר.

נכון לכתיבת שורות אלו (אוק' 2021) נגיף הקורונה עדיין פה. אנא קראו את המדיניות שלנו בנוגע לטיולים בזמן הקורונה.

טיולים בזמן הקורונה

טיולים בזמן קורונה:

ההתייחסות שלנו לקורונה מתבססת על הנחיות הממשלה הרשמיות ומשרד הבריאות. אנחנו צופים שנגיף זה ילווה אותנו גם בשנת הטיולים 2021-22 (תשפ"ב). זוהי מגיפה דינאמית ואיתה גם ההנחיות. על כן, ככל שההנחיות ישתנו כך גם ההתייחסות שלנו בטיולים תשתנה.

המדריכים שלנו:

כל המדריכים שלנו מחוסנים או מחלימים. מדריכים מזדמנים או מחליפים יידרשו לתו ירוק בתוקף.

לשמחתנו, אנחנו מטיילים בשטח פתוח:

אנחנו מטיילים בטבע ובאוויר הפתוח. נקודת מוצא זו כבר מאפשרת לנו ולכם להרגיש נינוחים יותר. נכון להיום (10/2021) ההגבלות על התקהלות בשטח פתוח הן בין 100-500 איש, מספר גבוה בהרבה מגודל הקבוצות והצוות שלנו, אשר מסתכמות לכל היותר ב-25 מטיילים במסלולים חד יומיים ו-35 בטרקים נודדים . בכפוף להנחיות אלו נציין ש:

 • במהלך הטיול בחוץ אין צורך בעטיית מסיכה.
 • נקפיד על ריחוק חברתי במידת הסביר וברמה שלא פוגעת בבטיחות הטיול.
 • נעודד שמירה על הגיינה אישית וחיטוי ידיים.

טיולים הכוללים הסעה:

בכפוף להנחיות משרד התחבורה, בטיולים המשלבים הסעה נבקש להקפיד על עטיית מסיכה בצורה המכסה את הפה והאף. נכון לכתיבת שורות אלו אין הגבלה על תפוסת נוסעים.

האם אני מחוייב/ת בתו ירוק? תלוי בטיול…

לאור סוג הפעילות שאנחנו מוציאים אנחנו לא כפופים לתו הירוק או הסגול. ובכל זאת, החלטנו לנקוט במספר אמצעי זהירות על מנת לשמור על בטיחות ובריאות המטיילים והמדריכים שלנו ולאפשר לנו פעילות רציפה לאורך השנה. כך זה בא לידי ביטוי:

בטיולים חד יומיים:

 • לפני הטיול: בטופס הרישום על כלל הנרשמים להצהיר על היעדר תסמיני קורונה בתקופה של 24 שעות לפני מועד הטיול. השתתפות בטיול אפשרית למחוסנים או ללא מחוסנים ואין צורך בהצגת תו ירוק.
 • מנסיוננו עד כה, אחוז הלא מחוסנים בטיול נמוך מאוד. במהלך הרישום נבקש לדעת האם אתם מחוסנים או לא. אנחנו מכבדים כל מטייל/ת אשר מחליטים לא להתחסן.

אם אינך מחוסן:

אנחנו אחראים לשמור על בטיחות המטיילים, המדריכים והנהגים שלנו. אם אינך מחוסן, זו החלטתך ואנחנו מכבדים אותה. לצד זה אנחנו מצפים ממך לכבד את ההנחיות ואת חברי הקבוצה וזאת כדי להקטין את הסיכוי לחלות או להפיץ את המחלה.

 • במהלך הנסיעה והטיול: נקפיד על מרחק פיזי, שטיפת ידיים ועטיית מסיכה במקומות הנדרשים ונפעל בכפוף להנחיות.

בטרקים נודדים (דו יומיים ומעלה):

 • לפני הטיול: בטופס הרישום על כלל הנרשמים להצהיר על היעדר תסמיני קורונה בתקופה של 24 שעות לפני מועד הטיול.
 • השתתפות בטרק נודד תתאפשר אך ורק בהצגת תו ירוק, קרי: תעודת מתחסן, תעודת מחלים-מחוסן או בדיקת PCR שלילית בתוקף של 72 שעות ממועד הטיול. נכון לעכשיו אנחנו לא מסתפקים בבדיקת אנטיגן בטיולים הנודדים.

בשונה מטיול חד יומי, בטרקים הנודדים שלנו קיימת אינטרקציה חברתית גדולה יותר הבאה לידי ביטוי בבישולים משותפים, לינת שטח, ציוד וכלי אוכל קבוצתיים, הקפצות שטח צפופות ועוד. התו הירוק בטרקים נודדים מאפשר לנו לטייל יחדיו, ללא דאגות ולהיות קפסולה קטנה וירוקה. טיולים מסוג זה מתקיימים בעומק השטח, במקומות בהם פינוי ומענה רפואי הוא מורכב יותר ולכן אנו מנסים למזער את הסיכונים עד כמה שניתן.

 • במהלך הנסיעה והטיול: נקפיד על מרחק פיזי, שטיפת ידיים לפני ארוחת בוקר, צהריים וערב, עטיית מסיכה במקומות הנדרשים ונפעל בכפוף להנחיות.

מדיניות ביטולים בזמן הקורונה:

 • אם חלית בקורונה או נכנסת לבידוד ועדכנת אותנו בתקופה שמעל לשבוע מיום הרשמתך לטיול, תקבל/י החזר מלא על הטיול.
 • אם חלית בקורונה או נכנסת לבידוד בתקופה של פחות משבוע ממועד הטיול, אנו ננסה (מאוד) למלא את מקומך על ידי מטייל אחר ולזכות אותך עבור הטיול. במידה ולא נמצא, נשמור לך את הקרדיט לטיולים הבאים שלנו.
 • אם גילית תסמיני קורונה בתקופה של 24 שעות לפני מועד הטיול, לצערנו לא תוכל להשתתף בטיול. נשמח לשמור לך את הקרדיט לטיולים הבאים.

סוף פרק "טיולים בזמן קורונה". להלן פרטים נוספים שחשוב להכיר.

טרק שקיעה ברמת מדבר יהודה וכתף טור.

ציוד נדרש:

לא משנה אם אתם תרמילאים, מטיילים מתחילים או מטיבי לכת – מומלץ מאוד להצטייד בכמה פריטים בסיסיים וחשובים ביותר.

 • נעליים – חובה להצטייד בנעליים סגורות. נעל טיולים טובה צריכה להיות עם סוליה מחורצת אשר תיתן לכם אחיזה טובה בקרקע ובסלע. נעליים המיועדות לטיולים עדיפות על נעלי ספורט או מגפיים אוסטרליות (בלנסטון, רדבק וכד'). הקפידו למדוד את הנעל וללכת איתה מעט, עוד לפני הטיול והציאה לשטח.
 • תרמיל – מומלץ לטייל עם תרמיל בעל רצועות אגן ומערכת גב תומכת. רצועות כאלו ניתן למצוא בתרמילים קטנים, בינוניים וגדולים. מדובר בחלק חשוב המאפשר לכם לשאת את המשקל בצורה נכונה (כאשר העומס יושב על עצמות האגן ולא על הכתפיים). שימו לב שהתרמיל נוח לכם ומתאים גם לבקבוקי מים גדולים. לטיולים חד-יומיים (במקטעים) יש צורך בתרמיל בנפח 30-25 ליטרים.
 • כובע / כיסוי ראש – חובה להצטייד בכובע. הראש שלנו חשוף הכי הרבה לקרינה כאשר מזג האוויר חם. הליכה ממושכת וארוכה ללא כיסוי ראש עשויה לגרום לכאבי ראש וסחרחורות.
 • ביגוד – הקפידו לטייל בבגדים נוחים, קלילים ונושמים (לא ג'ינס, צמר וכד'). כך למשל, מכנס טיולים מתפרק יכול להיות נח ושימושי – הוא קל, מתייבש מהר וכמובן אם חם מדי אפשר לקצרו. בכל הנוגע לפלג גוף עליון, מה שהכי חשוב לזכור הוא לטייל עם חולצה בעלת שרוולים (ולא עם גופיות). חשיפה ממושכת לקרני השמש לאורך יום ההליכה יכולה להיות מזיקה ומסוכנת. על כן, יש להפקיד ללבוש ביגוד בהיר, המכסה את הכתפיים. אגב, בהחלט מומלץ להסתגל להליכה עם שרוול ארוך דק, המצמצם את חשיפת העור לשמש.
 • מקלות הליכה – חשוב מאד! (אך לא חובה). מדובר בציוד טיולים שישמור עליכם מכאבי ברכיים. מקלות הליכה מכניסים קצב להליכה, שומרים עליכם בירידות ודוחפים אתכם בעליות. הקפידו מהתחלה על הליכה עם זוג מקלות ולא עם מקל בודד.
 • כוס אישית ושקית אשפה – טיול בלי קפה אינו טיול. לשמירה על איכות הסביבה והקטנת טביעת הרגל האקולוגית שלנו, אנא הצטיידו בכוס רב פעמית לשתייה חמה. כמו כן, ודאו שיש לכם שקית ניילון לאשפה בתיק. אנחנו לא משאירים שום זבל בשטח, גם לא ניירות טואלט.

אופן האריזה – בין אם זה ליום אחד, שלושה ימים, שבוע או חודשיים, הקפידו לארוז רק את מה שאתם צריכים באמת. ככל שתצליחו להקל ולהוריד במשקל ככה תהנו יותר. "להיות קליל" זו אינה משימה פשוטה ומטיילים מתחילים עשויים לקחת יותר ממה שצריך. עם הניסיון תבוא גם המיומנות (מתבלטים אם משהו נדרש – אתם מוזמנים להתייעץ).

כושר גופני:

הטיולים שלנו מוגדרים ל-"מטיבי לכת".  יש להיות בעל יכולות פיזיות בסיסיות המאפשרות הליכה ארוכה בתנאי שטח כמו: נחלים, בולדרים, עליות, ירידות, יתדות ומזג אוויר גשום. כמובן שלכל טיול יש את התנאים והדרישות שלו אולם יש לקחת בחשבון שכל הטיולים שלנו הן בדרגת קושי בינונית ומעלה. אין טיולים קלים.  לכן, אנחנו ממליצים לשלב כבר מעכשיו הליכות קלות מדי בוקר או ערב – פעמיים בשבוע זה נפלא על מנת להרגיל את הגוף למאמץ גופני בסיסי. עבור מסלולי טיול ספיציפיים נדרוש רמה מסוימת של כשירות. תנאי זה משתנה הוא בהתאם לטיול המתוכנן.

שימו לב: פציעות וסיבות רפואיות עשויות להוות מכשול בטיול קבוצתי. במידה והנכם סובלים מפציעה חוזרת או בעלי עבר בריאותי מסוכן אנא וודאו איתנו שאכן מסגרת הטיולים שאנחנו מציעים מתאימה לכם.

מסלול הטיול:

 • עבור כל טיול יש דף טיול ובו כל הפרטים על המסלול אליו אתם נרשמים: מאפייני המסלול, שעות מפגש או איסוף ורשימת ציוד נדרש. אנא הקפידו לקרוא את דף הטיול במלואו.
 • במהלך הטיול (מרגע העלייה לאוטובוס ועד ירידה ממנו בסיום הטיול), עליכם להקשיב להוראות המדריך ולפעול על פיהם באופן מלא.
 • ארוחות בוקר וצהריים אוכלים תוך כדי המסלול. מומלץ להשתמש בקופסת פלסטיק על מנת שהאוכל לא ימעך.
 • תחנות האיסוף תהיינה קבועות ולא יהיו איסופים מנקודות אחרות לאורך הדרך. יש להגיע מספר דקות קודם לשעת האיסוף – אין המתנות למאחרים.

שימו לב: לפני כל מקטע אבקש מכם לאשר הגעה ולציין תחנת עלייה (זה נעשה דרך הקבוצת ווטסאפ או בטופס הרישום).

מדיניות ביטולים והשלמות:

 • החזר כספי על טיול (בעלות חד פעמית) אפשרי עד שבוע ממועד הטיול. ביטול טיול פחות משבוע ממועד הטיול מחוייב בדמי ביטול על פי התנאים הכתובים בדף הטיול.
 • אין החזרים כספיים על טיול שלא נוצל.

מזג אוויר:

מזג האוויר הוא הגורם היחידי שיכול לבטל טיול. עומס חום, סופות או חשש לשטפונות הינם מצבים שלא נקח בהם סיכון. מזג האוויר נבדק על-ידינו ומוצלב עם מספר תחזיות ערב לפני ובבוקר הטיול. השאיפה היא לא לבטל אף טיול ולכן במידה ומזג האוויר הוא כזה שמאפשר הליכה ולא מסכן אותנו, הטיול ייצא לפועל – גם אם זה אומר הליכה עם מעילי גשם או עם תוספת מים (במידה וחם מהצפוי).

בקבוצות הטיול שלנו על שביל ישראל או שביל הגולן קיימת אפשרות לשינוי מסלול מחוץ לשבילים אלו לאיזור בו מזג האוויר מאפשר הליכה. החלטה זו נתונה לשיקולה הבלעדי של "Let's Walk" ואינה מהווה עילה לביטול ההשתתפות בטיול (במידה והטיול אכן מתקיים ומטייל/ת החליט/ה שלא להגיע לטיול, ייחשב הדבר כאילו הגיע לטיול).

ביטוח:

הביטוח הרפואי הציבורי מכסה כל פציעה של אזרח ישראלי על השביל. חברת "Let's Walk" מכוסה בביטוח צד ג' ואחריות מקצועית. מומלץ מאוד לרכוש ביטוח תאונות אישיות לטובת ההליכה באחד מהחוגים שלנו.

הטבות לחברי החוג:

חברי החוגים בשביל ישראל זכאים להנחה קבועה ברשת "למטייל" עבור ציוד טיולים.

הצהרת בריאות המטייל/ת:

 • אני מצהיר/ה ומאשר/ת כי אין לי מגבלת בריאות שיש בהן כדי לפגוע בהשתתפותי בטיול ואף אם תתגלנה בעיות או מגבלה/ות וייגרם לי נזק כלשהו הן תהיינה על אחריותי בלבד ואין למארגני הטיול ו/או למדריך הטיול כל אחריות מכל סוג.
 • אני מאשר/ת כי אני לוקח/ת ומודע/ת לסיכונים הכרוכים בטיול בטבע ומשחרר בזאת את המדריך ומארגני הטיול מכל אחריות לנזק שייגרם שלא בגין רשלנות או אחריות מקצועית.
 • ידוע לי כי עליי להצטייד בכל הציוד הנדרש ממני לטיול מסוג זה וזאת לטובת בטיחותי האישית ולנוחיותי המלאה.

שימו לב: הרשמה לכל אחד מהטיולים שלנו מהווה הסכמה לכתוב בתקנון זה לרבות מדיניות טיולים בזמן קורונה כפי שמובא בפניכם בראש העמוד.  אנחנו לומדים להכיר את כל המטיילים שלנו הן ברמה האישית והן מבחינה פיזית, מה שמאפשר לנו ולכם לסמוך האחד על השניה.