חוג הליכה בשביל ישראל – תקנון

17/09/2019 · על ידי עומר זיו

שביל ישראל – תקנון, הנחיות והכנה

בקרוב יוצאים לדרך. לכן, רגע לפני שנתחיל לטייל בשבילי הארץ, אני מבקש להסב את תשומת לבכם למספר דברים חשובים שעליכם לדעת ולהכיר.

ציוד נדרש:

לא משנה אם אתם תרמילאים, מטיילים מתחילים או מטיבי לכת – מומלץ מאוד להצטייד בכמה פריטים בסיסיים וחשובים ביותר.

 • נעליים – חובה להצטייד בנעליים סגורות. נעל טיולים טובה צריכה להיות עם סוליה מחורצת אשר תיתן לכם אחיזה טובה בקרקע ובסלע. נעליים המיועדות לטיולים עדיפות על נעלי ספורט או מגפיים אוסטרליות (בלנסטון, רדבק וכד'). הקפידו למדוד את הנעל וללכת איתה מעט, עוד לפני הטיול והציאה לשטח.
 • תרמיל – מומלץ לטייל עם תרמיל בעל רצועות אגן ומערכת גב תומכת. רצועות כאלו ניתן למצוא בתרמילים קטנים, בינוניים וגדולים. מדובר בחלק חשוב המאפשר לכם לשאת את המשקל בצורה נכונה (כאשר העומס יושב על עצמות האגן ולא על הכתפיים). שימו לב שהתרמיל נוח לכם ומתאים גם לבקבוקי מים גדולים. לטיולים חד-יומיים (במקטעים) יש צורך בתרמיל בנפח 30-25 ליטרים.
 • כובע / כיסוי ראש – חובה להצטייד בכובע. הראש שלנו חשוף הכי הרבה לקרינה כאשר מזג האוויר חם. הליכה ממושכת וארוכה ללא כיסוי ראש עשויה לגרום לכאבי ראש וסחרחורות.
 • ביגוד – הקפידו לטייל בבגדים נוחים, קלילים ונושמים (לא ג'ינס, צמר וכד'). כך למשל, מכנס טיולים מתפרק יכול להיות נח ושימושי – הוא קל, מתייבש מהר וכמובן אם חם מדי אפשר לקצרו. בכל הנוגע לפלג גוף עליון, מה שהכי חשוב לזכור הוא לטייל עם חולצה בעלת שרוולים (ולא עם גופיות). חשיפה ממושכת לקרני השמש לאורך יום ההליכה יכולה להיות מזיקה ומסוכנת. על כן, יש להפקיד ללבוש ביגוד בהיר, המכסה את הכתפיים. אגב, בהחלט מומלץ להסתגל להליכה עם שרוול ארוך דק, המצמצם את חשיפת העור לשמש.
 • מקלות הליכה – חשוב מאד! (אך לא חובה). מדובר בציוד טיולים שישמור עליכם מכאבי ברכיים. מקלות הליכה מכניסים קצב להליכה, שומרים עליכם בירידות ודוחפים אתכם בעליות. הקפידו מהתחלה על הליכה עם זוג מקלות ולא עם מקל בודד.
 • כוס אישית ושקית אשפה – טיול בלי קפה אינו טיול. לשמירה על איכות הסביבה והקטנת טביעת הרגל האקולוגית שלנו, אנא הצטיידו בכוס רב פעמית לשתייה חמה. כמו כן, ודאו שיש לכם שקית ניילון לאשפה בתיק. אנחנו לא משאירים שום זבל בשטח, גם לא ניירות טואלט.

אופן האריזה – בין אם זה ליום אחד, שלושה ימים, שבוע או חודשיים, הקפידו לארוז רק את מה שאתם צריכים באמת. ככל שתצליחו להקל ולהוריד במשקל ככה תהנו יותר. "להיות קליל" זו אינה משימה פשוטה ומטיילים מתחילים עשויים לקחת יותר ממה שצריך. עם הניסיון תבוא גם המיומנות (מתבלטים אם משהו נדרש – אתם מוזמנים להתייעץ).

כושר הגופני:

הטיול בקבוצה מודרכת הוא כזה המאפשר התאמה של הקצב גם לאלו שאינם בטוחים שהם עונים להגדרת "מטיבי לכת". אף על פי כן, באנו ליהנות מהקסם שבהליכה ואנחנו לא מתכוונים ללכת פחות מ-10 ק"מ בכל פעם. (מרחק ההליכה הממוצע הוא 16 ק"מ ליום בכל הקבוצות למעט קבוצת "סתוונית"). לכן, אנחנו ממליצים לשלב כבר מעכשיו הליכות קלות מדי בוקר או ערב – פעמיים בשבוע זה נפלא.

שימו לב: פציעות וסיבות רפואיות עשויות להוות מכשול בחוג הליכה שכזה. במידה והנכם סובלים מפציעה חוזרת או בעלי עבר בריאותי מסוכן אנא צרו איתי קשר. כמו כן, ככל שמישהו מרגיש לא בטוב בבוקר הטיול, חובה עליו לעדכן אותי בכך. הכי חשוב זה לדעת להקשיב לגוף שלנו.

מסלול הטיול:

 • דף טיול עם כל הפרטים על המקטע הקרוב נשלח למטיילים כמה ימים לפני מועד הטיול ובו כל הפרטים: שעות איסוף ההסעה, פרטים על המסלול ורשימת ציוד נדרש. הדף יישלח בתפוצת המייל ובקבוצת הווטסאפ לרשומים.
 • במהלך הטיול (מרגע העלייה לאוטובוס ועד ירידה ממנו בסיום הטיול), עליכם להקשיב להוראות המדריך ולפעול על פיהם באופן מלא.אין כל כוונה ללכת במקטעים "משעממים". דילוגים על צירי ג'יפים עשויים לקרות. במקרה של השנה הקרובה אנחנו די נצמדים לתוואי המסלול כולו.
 • עלות החוג לא כוללת כניסה לגנים לאומיים של רשות הטבע והגנים (יבוצע ע"י כל מטייל בנפרד).
 • ארוחות בוקר וצהריים נאכל תוך כדי המסלול. ממליץ להצטייד בסנדוויצ'ים. מומלץ לא להביא מזון שידוע לכם שמכביד עליכם לאחר אכילתו. ממליץ להשתמש בקופסת פלסטיק בשביל שהאוכל לא ימעך.
 • תחנות האיסוף תהיינה קבועות ולא יהיו איסופים מנקודות אחרות לאורך הדרך. יש להגיע מספר דקות קודם לשעת האיסוף – אין המתנות למאחרים.

שימו לב: לפני כל מקטע אבקש מכם לאשר הגעה ולציין תחנת עלייה (זה נעשה דרך הקבוצת ווטסאפ. אם למישהו אין סמארטפון, יש להודיע לי בהודעה אישית).

מדיניות ביטולים והשלמות:

 • ביטול השתתפות בחוג יתאפשר עד המקטע השלישי, כאשר הכסף שיוחזר יהיה באופן יחסי ליתרת הטיולים שנשארו. מעבר למקטע השלישי אין החזר כספי.
 • אין החזרים כספיים על טיול שלא נוצל. רשומים לחוג יוכלו להשלים מקטע ספציפי בחוגים מקבילים – בתיאום מראש ועל בסיס מקום פנוי בלבד. השלמת טיול אפשרית בחוגי שביל ישראל בלבד ועד השלמה של 3 מקטעים.

מזג אוויר:

מזג האוויר הוא הגורם היחידי שיכול לבטל טיול. עומס חום, סופות או חשש לשטפונות הינם מצבים שלא נקח בהם סיכון. מזג האוויר נבדק על-ידי ומוצלב עם מספר תחזיות ערב לפני ובבוקר הטיול. השאיפה היא לא לבטל אף טיול ולכן במידה ומזג האוויר הוא כזה שמאפשר הליכה ולא מסכן אותנו, הטיול ייצא לפועל – גם אם זה אומר הליכה עם מעילי גשם או עם תוספת מים (במידה וחם מהצפוי).

קיימת אפשרות לשינוי מסלול על שביל ישראל או מחוצה לו לאיזור בו מזג האוויר מאפשר הליכה – החלטה זו נתונה לשיקולה הבלעדי של "Let's Walk" ואינה מהווה עילה לביטול ההשתתפות בטיול (במידה והטיול אכן מתקיים ומטייל/ת החליט/ה שלא להגיע לטיול, ייחשב הדבר כאילו הגיע לטיול).

ביטוח:

הביטוח הרפואי הציבורי מכסה כל פציעה של אזרח ישראלי על השביל. חברת "Let's Walk" מכוסה בביטוח צד ג' ואחריות מקצועית. מומלץ מאוד לרכוש ביטוח תאונות אישיות לטובת ההליכה החוג.

הטבות לחברי החוג:

חברי החוגים בשביל ישראל זכאים להנחה קבועה ברשת "למטייל" עבור ציוד טיולים.

הצהרת בריאות המטייל/ת:

 • אני מצהיר/ה ומאשר/ת כי אין לי מגבלת בריאות שיש בהן כדי לפגוע בהשתתפותי בטיול ואף אם תתגלנה בעיות או מגבלה/ות וייגרם לי נזק כלשהו הן תהיינה על אחריותי בלבד ואין למארגני הטיול ו/או למדריך הטיול כל אחריות מכל סוג.
 • אני מאשר/ת כי אני לוקח/ת ומודע/ת לסיכונים הכרוכים בטיול בטבע ומשחרר בזאת את המדריך ומארגני הטיול מכל אחריות לנזק שייגרם שלא בגין רשלנות או אחריות מקצועית.
 • ידוע לי כי עליי להצטייד בכל הציוד הנדרש ממני לטיול מסוג זה וזאת לטובת בטיחותי האישית ולנוחיותי המלאה.

שימו לב: הרשמה לחוג מהווה הסכמה לכתוב בתקנון זה. התקנון יישלח לנרשמים באופן אישי. מטיילים חדשים ידרשו לחתום על טופס הצהרת בריאות.

כמובן שחיוך והתרגשות הם חובה 🙂

לכל קבוצות שביל ישראל שלנו לחצו כאן

עוד עשוי לעניין אותך

התגובות שלכם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *